Дома Топ вести Анчелоти потврди: Иско го одигра последниот натпревар за Реал Мадрид

Анчелоти потврди: Иско го одигра последниот натпревар за Реал Мадрид

Tренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти потврди дека Иско ќе го напушти клубот од Мадрид на крајот на оваа сезона.

Иско од „Сантијаго Бернабеу“ се прости вчера во последното коло од Примера против Бетис (0:0), а доби прилика да настапи во последните 20 минути.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


„Кариерата на Иско тука само што заврши. Беше важен дел од овој тим во последните неколку години, одигра големи натпревари, но можеше да направи и поголема кариера во Реал. Му посакувам се најдобро“, изјави Анчелоти за играчот кој оваа сезона собра само 304 минути во Примера.

Иско во Реал Мадрид пристигна пред девет години од Малага за 30 милиони евра. За „кралевите“ одигра 352 натпревари, постигна 53 гола и подели 56 асистенции. Во Реал стана и шпански репрезентативец (38 натпревари, 12 голови). Најавите од Шпанија се дека Иско може да продолжи во Бетис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Шокантни сцени во Серија А, фудбалер на Рома доби срцев удар

Стоперот на Рома, Еван Ендика на мечот против Удинезе колабираше во моментот кога топката …