Дома Луд Спорт Антонела го помеша Меси со соиграчот и за малку ќе го бакнеше🎥

Антонела го помеша Меси со соиграчот и за малку ќе го бакнеше🎥


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Лионел Меси синоќа влезе од клупата и со својата генијалност му помогна на Интер Мајами да слави со 2:0 против Њујорк Ред Бул.

По натпреварот се случи една комична ситуација во која сопругата на Меси, Антонела Рокузо тргна кон Жорди Алба и сакаше да го бакне.

Антонела во последен момент забележа дека тоа не е Меси, туку неговиот соиграч, па се потргна настрана и само го прегрна Алба.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Судиска анализа: Брера оштетена за чист гол!

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Денес беше објавена р…