Дома Фудбал Антоан Гризман го избра бројот во Барселона

Антоан Гризман го избра бројот во Барселона

Антоан Гризман денеска беше официјално представен како нов фудбалер на Барселона.

Францускиот напаѓач стигна од Атлетико во трансфер вреден 120 милиони евра, и со шпанскиот првак потпшиша петгодишен договор.

Иако е голема ѕвезда, Гризман сепак не успеа да го добие она кое најмногу го посакуваше, а тоа е бројот седум.

Во текот на кариерата, Французинот беше препознатлив по седмицата, но таа е веќе зафатена и ја носи Бразилецот Фелипе Кутињо.

Затоа Гризман мора да избере друг број, а на крајот се одлучи за бројот 17.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Рамос има предлог: Посебна „Златна топка“ за Роналдо и Меси

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос се погува со фактот дека „Златната топка“ оваа годи…