Дома Македонски спорт Мак баскет Антиќ и селекторот Тодоров ќе го анализираат сработеното во квалификацискиот циклус

Антиќ и селекторот Тодоров ќе го анализираат сработеното во квалификацискиот циклус

Eдна недела откако заврши квалификацискиот циклус за пласман на Европското првенство во 2022 година раководството на федерацијата ќе се обрати до јавноста со анализа на сработеното.

“Конференцијата ќе се реализира на 3.март (среда), со почеток во 10:00 часот, во Конгресниот центар на А1 Арената „Борис Трајковски” во Скопје.

На прес-конференцијата ќе бидат присутни Претседателот, Перо Антиќ, Генералниот секретар Владимир Георгиевски, и Спортскиот директор на федерацијата, Тодор Гечевски.

Преку посебна видео-конференциска врска,  ќе говори и селекторот на машката сениорска репрезентација, Александар Тодоров“, стои во соопштението.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

Дебакл: Футсал репрезентацијата поразена со 9:1

Футсал репрезентацијата на Македонија во последното коло во натпреварот против Романија за…