Дома Видео Англичаните го избраа голот на сезона – веднаш почнаа полемики!

Англичаните го избраа голот на сезона – веднаш почнаа полемики!

0

И оваа сезона од Премиер лигата која дојде до самиот крај, видовме неколку спектакурални голови кои заслужуваат уште долго да се вратат на најавната шпица.

Се започна со прекрасниот гол на Хендерсон во септември на „Стенфорд Бриџ“, потоа пфантастичниот соло пробив на Паје во октомври, до шкорпионот на Михтарјан во декември.

Жиру веќе следниот месец постигна прекрасен гол исто така со шкорпион, но нагадата за најдобар гол во јануари замина во рацете на Енди Керол поради прекрасните „ножички“ против Кристал Палас.

Сепак, ниту еден од споменатите голови не ја однесе титулата за најубав гол на сезоната. Таа награда замина во рацете на Емре Чан кој овој месец со „ножичките“ против Ватфорд ја засени конкуренцијата и доби 35% од гласовите.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Видео

Проверете

Тикет на денот: Ова се нашите предлози!

Денес на програмата е 5-то коло од Лига Европа, па ќе се обидеме да им помогнеме на љубите…