Дома Фудбал Англиски медиуми: Јунајтед го сака Дани Олмо

Англиски медиуми: Јунајтед го сака Дани Олмо

ДАНИ ОЛМО (26) е голема желба на Манчестер Јунајтед, пишува англискиот портал Sports Mole.

По четири и пол години минати во РБ Лајпциг, Олмо би можел да се најде на излезната врата, но за него покрај Јунајтед, е заинтересирана и Барселона.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Барселона и Манчестер Јунајтед имаат рок само до 15 јули да го купат Олмо по намалена цена.

Во неговиот договор има откупна клаузула од 60 милиони евра, но само до споменатиот рок, односно до крајот на Европското првенство.

Се разбира, Олмо може да се купи после тоа, но по значително повисока цена.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Еве што прави Халанд додека се игра Европското првенство 🎥

Норвешка не се пласираше на Европското првенство, па така Ерлинг Халанд овој период го кор…