Дома Трансфер зона Ал-Наср после Роналдо носи уште една голема ѕвезда

Ал-Наср после Роналдо носи уште една голема ѕвезда

После потписот на Кристиано Роналдо, Ал-Наср сака да доведе уште една голема ѕвезда.

Имено, Ал Наср сака да го доведе и Нголо Канте од Челзи. Неговиот договор со лондонскиот клуб истекува на крајот од сезоната, кога би можел да замине на Блискиот Исток.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


И покрај желбата да остане во Англија, самиот фудбалер не ја исклучува можноста да се пресели во Саудиска Арабија.

Канте оваа сезона е надвор од теренот поради повреда, а неговото враќање е најавено за почетокот на март.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

За иднината на Кварцкелија се огласи неговиот татко

Грузиецот Квича Кварцкелија е еден од фудбалерите кои се желба на Барселона во летниот пре…