Дома Трансфер зона Ал Наср на Роналдо му носи засилување од 100 милиони евра од Реал Мадрид?

Ал Наср на Роналдо му носи засилување од 100 милиони евра од Реал Мадрид?

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Антонио Рудигер наводно се нашол на мета на Ал Наср кој е спремен за неговите услуги да плати и 100 милиони евра.

Емерик Лапорт би можел да замине од саудискиот клуб бидејќи сака да се врати во Европа, па Рудигер би пристигнал на негово место. Интерес за услугите на дефанзивецот покажал Атлетико Мадрид.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Шпанската телевизија „Ел Чирингуито“ тврди дека Рудигер може да биде потенцијалното засилување.

Се шпекулира и за неговата плата во Ал Наср и според најавите таа би можела да изнесува околу 25 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Реал експресно најде замена, во Мадрид доаѓа најталентираниот дефанзивец во Европа

Примарна трансфер цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде централниот дефанзивец на француски …