Дома Останати Ракомет Алушовски: ПСЖ можеби е фаворит во групата, ние не се плашиме од никого

Алушовски: ПСЖ можеби е фаворит во групата, ние не се плашиме од никого

Денес беа извлечени групите во ракометната Лига на шампиони, а Вардар се најде во потешката од две групи.

За Алушовски прв фаворит во групата е ПСЖ додека другите екипи според него имаат подеднакви шанси.

„Ќе играме во тешка група во која нема лесни противници и секој може да победи секого. ПСЖ можеби е фаворит, меѓутоа другите се со исти шанси. Лесен натпревар нема ќе одиме чекори по чекор за да ја оствариме целта, а тоа е место во топ 8. Ние не сме екипа која ќе потцени некого или пак ќе го прецени, следува анализа и работа. Не се плашиме од никого“, изјави Алушовски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Познат распоредот на Вардар за првите 10 натпревари во ЛШ

Европската ракометна федерација во соработка со клубовите и ТВ куќите кои ги имаат правата…