Дома Топ вести Аларм во Барселона: Дефанзивец во јануари по секоја цена!

Аларм во Барселона: Дефанзивец во јануари по секоја цена!

0

Раководството на Барселона мора брзо да реагира и сигурно да донесе еден дефанзивец во зимскиот преоден рок.

Барселона има големи проблеми во дефанзивната линија, откако после Самуел Умтити се повреди и Томас Вермален.

Каталонците очигледно премногу лесно се откажаа од Јери Мина, па сега перимарна цел во зимскиот преоден рок ќе биде доведување на дефанзивец.

Првата и најголема цел, Де Лихт од Ајакс нема да може да биде купен во јануари, па каталонскиот клуб мора да најде друго, привремено решение.


Следете го Sportski.mk и на


Шпанските медуми тврдат дека мета се два стопери од Примера и тоа, Унаи Нињес од Билбао и Дакунам од Гетафе.

Дакунам импресионираше оваа сезона и е на мета на многу клубови од Примера, а во договорот има откупна клаузула од 35 милиони евра.

Од друга страна Нуњес кој има само 21 година, оваа сезона не добива голема минутажа во Билбао, па каталонците во него гледаат привремено решение на проблемот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Икарди и Ванда и денес главна тема: Интер сака да знае на што е – двајца фаворити за негов наследник!

Мауро Икарди му направи огромни проблеми на Интер со одолговлекувањето околу новиот догово…