Дома Македонски спорт Мак баскет Академија Пандев потпиша договор со 16-годишен талент

Академија Пандев потпиша договор со 16-годишен талент


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Академија Пандев вечерва објави дека талентираниот Андреј Велков го потпишал првиот професионален договор со сениорскиот тим.

„16-годишниот Андреј Велков го потпиша својот прв професионален договор со Академија Пандев.

Перспективниот лев бек кој воедно е и репрезентативец на Македонија во селекцијата У-17, е еден од фудбалерите во кои сме сигурни дека во иднина ќе биде важен дел од сениорскиот состав.

Веруваме во квалитетите на нашите млади фудбалери и фокусот на клубот ќе остане кон нивен правилен развој“, објави од струмичкиот клуб.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

Српски второлигаш ја прегази Победа со 8:0 и порача: Се чувствуваме измамено!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Прилепска Победа пре…