Дома Фудбал Репрезентации „Адидас“ им приреди разочарување на Италијанците

„Адидас“ им приреди разочарување на Италијанците


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Италијанците по подолго време ја прекинаа соработката со „Пума“ и во иднина дресовите на оваа репрезентација ги изработува „Адидас“.

„Аѕурите“ во минатото знаеа да бидат познати по одличниот изглед на дресови, меѓутоа сега по дресот кој се појави на социјалните мрежи првичните коментари се испраќање на критики..

Најголем дел од навивачите не се задоволни од она што го изработи „Адидас“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Роналдо по новиот рекорд: Одлично е што уште играм и постигнувам голови

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Кристијано …