Дома Трансфер зона Агуеро: Тешко дека Меси може да дојде во Сити

Агуеро: Тешко дека Меси може да дојде во Сити

0

Ѕвездата на Манчестер Сити, Серхио Агуеро смета дека нереални гласините за доаѓање на Лионел Меси на „Етихад“.

Во летниот преоден рок се шпекулираше дека Манчестер Сити би можел да ја активира откупната клаузула на Меси која изнесува 300 милиони евра, а сега гласите повторно се актуелизираа со оглед на фактот што Аргентинецот се уште го нема продолжено договорот со Барселона.

Сепак, неговиот сонардник и пријател Серхио Агуеро не верува дека Меси може да се пресели во Манчестер Сити.

„Овдека парите не се проблем, но мислам дека Меси е симбол на својот клуб и тешко дека може да замине од Барселона. Би сакал да го имам Лео во својот тим, но мислам дека тоа тешко ќе се случи“, изјави Агуеро.

Агуеро моментално се рехабилитира од повредата со која се здоби во Амстердам и е многу блиску до враќање на терените.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Трансфер зона

Проверете

Љајиќ и Михајловиќ во конфликт, Сари и Наполи ја користат ситуацијата?

Maурицио Сари го сака фудбалерот на Торино и репрезентативецот на Србија. Изненадувачки Ад…