Дома Трансфер зона Агуеро откри каде сака да ја продолжи кариерата!

Агуеро откри каде сака да ја продолжи кариерата!

0

Серхио Агуеро неодамна стана најдобриот стрелец во историјата на Манчестер Сити, но неговата иднина и понатаму е предмет на шпекулации.

Наводно Гвардиола не е задоволен од неговото залагање на тренинзите и поради тоа сака да го донесе Алексис Санчез кој заедно со Габриел Жесус ќе го формира напаѓачкото дуо.

Англиските медиумите константно шпекулираат со неговата иднина и го поврзуваат со трансфер во Реал Мадрид и Милан.

Аргентинецот ги демантираше овои гласини и јавно потврди каде сака да ја продолжи кариерата.

„Во последно време се појавија информации за интерес од страна на Реал Мадрид и Милан за моите услуги, но мојата желба е да се вратам во Индепендиенте кога ќе ми заврши договорот со Манчестер Сити“, искрен беше Агуеро.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Трансфер зона

Проверете

Кое е најдоброто засилување во Премиер лигата?

Ова лето беа поместени границите во фудбалскиот свет, откако Нејмар за рекорден трансфер о…