Дома Фудбал Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018 Агуеро бесен: Сампаоли може да зборува што сака!

Агуеро бесен: Сампаоли може да зборува што сака!

0

Очигледно е дека во аргетинската репрезентација нешто не е во ред. Тие и пред почетокот на Мундијалот имаа неколку скандали и инциденти.

Меѓутоа, ремито со Исланд, а особено дебаклот против Хрватска покажаа дека во редовите на репрезентацијата има вистински раздор.

Синоќа после мечот аргентинските новинари го запрашаа Агуеро да ја коментира изјавата на Сампаоли дека „Меси немал поддршка од соиграчите“, а Агуеро накратко им одговори: „Што сака нека зборува“ и веднаш замина во соблкувалната.

Аргентинските медиуми пренесуваат дека Сампаоли нема поддршка од најголем дел од играчите и може да биде сменет уште пред натпреварот со Нигерија.

Коментари
loading...
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018

Проверете

Модриќ скромен после прогласувањето за најдобар играч на Мундијалот

Хрватскиот играч за врска Лука Модриќ беше прогласен за најдобар играч на Мундијалот во ко…