Дома Трансфер зона Абрахам се враќа во Премиер лигата

Абрахам се враќа во Премиер лигата

Англиските медиуми пренесуваат дека неколку клубови од Премиер лигата се заинтересиран за напаѓачот на Рома, Таму Абрахам.

Абрахам пристигна токму од Челзи пред три години и во Рома доживеа целосна афирмација, но пропушти поголем дел од минатата сезона поради повреда.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Сега е спремен да се врати во Премиер лигата, а Рома нема ништо против неговото заминување и е спремна да слушне понуди.

Вест Хем, Тотенхем и Астон Вила покажуваат најсилен интерес и наскоро ќе испратат понуди, ам Рома е спремна да го пушти за 40 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Интер и Манчестер Јунајтед спремаат трампа

Интер е заинтересиран за дефанзивецот на Манчестер Јунајтед, Арон Ван-Бисака, пренесуваат …