Дома Фудбал Италија Абрахам исфрустриран: Може ли некој да ја тргне пречката?

Абрахам исфрустриран: Може ли некој да ја тргне пречката?

Напаѓачот на Рома, Таму Абрахам ги оправдува вложените 40 милиони евра и игра одлично во Рим.

Меѓутоа и покрај тоа што постигнува голови 24-годишниот напаѓач е фрустриран од тоа што му се случува во изминатиот период. Рома победи со 2:0 со Емполи. Во овој натпревар голови постигнаа Пелегрини и Микхтаријан, а Абрахам ја погоди само пречката.

Поради тоа по мечот се пошегува на своја сметка.

„Замолувам некој да ја тргне пречката, веќе шест пат сезонава погодува во конструкцијата“, порача Абрахам.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Суарез: Меси мора да се навикне на ладната клима во Париз

На Лионел Меси не му оди баш според очекувањата во ПСЖ, постигна четири гола за „светците“…