Дома Фудбал Останато Ремек-дело од слободен удар: Ова еден од најубавите голови во кариерата на Вејн Руни (ВИДЕО)

Ди-Си Јунајтед изминатата вечер славеше на гости кај Орландо Сити, а во центарот на вниманието повторно се најде Вејн Руни.

Поранешниот напаѓач на Манчестер Јунајтед игра во одлична форма од пристигнувањето во САД, така и продолжи во новата сезона во МЛС лигата.

Ди-Си Јунајтед славеше победа од 2:1 против Орландо, а во листата на стрелци се запиша и Руни. Гостите стигнаа до предност во шестата минута со голот на Биринбау после асистенција од Руни.

Руни на сцена стапи 30 минути подоцна со фантастичен гол од слободен удар за 0:2. Конечните 1:2 беа постевени во 63-тата.