Дома Фудбал Лига на шампиони Гол кој предизвика делирум во светот: Како коментаторите го пренесуваа погодокот на Бејл…(Видео)

bale

Велшанецот со атрактивните ножички во финалето од Лигата на шампионите го воодушеви фудбалскиот свет.

Реал Мадрид славеше во финалето во Киев против Ливерпул со 3:1, а големи заслуги за победата на „кралевите“ има Герет Бејл.

Бејл во игра влезе во второто полувреме и за неколку минути по стапнувањето на теренот изведе спектакуларни ножички за предност од 2:1 на својот тим, а до крајот постигна и уште еден гол за конечни 3:1.

Коментаторите ширум светот целосно полудеа после неговите ножички во 64 минута, а како и не би било така кога оваа мајсторија веројатно е најубавиот гол во финалињата од Лигата на шампионите.

Во продолжение потсетете се на голот на Велшанецот и слушнете како неговиот гол го пренесуваа коментаторите ширум светот.