Дома Фудбал Лига на шампиони Toпката со која започна финалето во ЛШ се продаде за 28.000 евра

Toпката со која започна финалето во ЛШ се продаде за 28.000 евра

Топката со која со задоцнување почна овогодинешното финале во Лигата на шампионите во кое Реал Мадрид со 1:0 го победи Ливерпул е продадена на аукција за 28.000 евра.

Аукцијата беше организирана на денот на бегалците од воените подрачја, а парите ќе бидат искористени и донирани во хуманитарн цели.

Местото на одржување на аукцијата било Велинборо, а ја организирал Грахам Буд. На топката која се играше финалето стоеше порака за мир. По почетокот на мечот после првиот аут едно од децата ја дало на директорот на мечот која ја авторирал за да оди на аукција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Чави: Работиме на регистрација на играчите, имаме рок до два часа пред натпреварот

Денешната прес-конференција на Чави привлече големо внимание во Шпанија, бидејќи во Барсел…