Дома Останати Tајсон за животот во затворот: Имав толку многу се*с што не можев да вежбам

Tајсон за животот во затворот: Имав толку многу се*с што не можев да вежбам

Мајк Тајсон во претходните денови се наоѓа во центарот на вниманието откако одлучи да тренира за да се врати во рингот.

Овој 53 годишен легендарен боксер ги воодушеви сите со неговата неверојатна трансформација. Поранешниот боксер веќе некое време е една од главните теми во спортот и често даваше интервјуа. Тајсон во 90-тите беше на врвот на својата кариера, но поради скандалозното однесување неколку години помина и во затвор.

Од 1992 до 1995 Тајсон беше во затвор во Индијанаполис, но таму живееше како крал. Во затворот освен слободата скоро ништо да не му недостасуваша, а посебно не се*с.

„Имав толку многу се*с што бев уморен и не можев да одам во теретана. Морав да лежам во мојата ќелија. Денес со волку години не можам да бидам со толку жени дневно, меѓутоа не е дека не сум добар. Се*сот со повеќе жени не е ми е веќе ниту забавен како некогаш“, призна Тајсон.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Тајсон откри колку точно килограми ослабел во физичката трансформација (ФОТО)

Majк Тајсон во изминатиот период објавуваше видеа на социјалните мрежи од тренинзите, а со…