Дома Трансфер зона Oфицијално: Руи Патрисио во Премиер лигата

Oфицијално: Руи Патрисио во Премиер лигата


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Eден од најдобрите играчи на Спортинг кој неодамна го раскина договорот со овој клуб Руи Патрисио пронајде нов клуб.

Иако имаше интерес од поголеми европски клубови, сепак Патрисио на крајот го избра тимот кој се врати во премиер лигата, Вулвс.

Во целата досегашна кариера на овој 30 годишен голман ова е само втор клуб, претходно целата своја професионална кариера ја помина во Спортинг каде што брани од 2006 година.

Патрисио е прв чувар на мрежата и на репрезентацијата на Португалија со која во овие моменти е во Русија.

Искусниот голман со англискиот клуб потпиша договор на четири години.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Изненадување: Рамос се враќа во Ла Лига?

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Серхио Рамос го напушти Пари Сен Жермен по две годи…