Дома Фудбал Останато Oфицијално: Марадона потпиша нов договор!

Oфицијално: Марадона потпиша нов договор!

Легендарниот Диего Армандо Марадона на крајот сепак се покажа како полн погодок за Гимнасија Ла Плата, тим кој го предводи од септември.

Денес аргентинскиот тим потврди дека Марадона ќе остане тренер на тимот до крајот на сезоната 2020/2021 бидејќи потпишал нов договор.

Марадона на кормилото на Гимнасија дојде во моментите кога изгледаше дека тимот ќе води грчевите борба за опстанок, се очекуваше и да испаднат. Сепак, Гимнасија и наредната сезоната ќе игра во првата лига.

Тимот под водство на Марадона играше подобро сепак од испаѓање ги спаси одлуката да се прекине сезоната и да нема испаѓање во понизок ранг.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Урнебесно: Навивачот кој чукаше на дупнат тапан на стадионот, беше атракција и во центарот на Букурешт🎥

Македонскиот навивач со својот дупнат тапан ги освои социјалните мрежи, чукаше на него на …