Дома Трансфер зона Oфицијално: Лихштајнер има нов клуб

Oфицијално: Лихштајнер има нов клуб

Швајцарецот има нов клуб.

Стефан Лихштајнер кој ова лето го напушти Арсенал како слободен фудбалер стана нов член на Аугусбург, потврди германскиот тим.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Лихштајнер има 35 години со Аугусбург потпиша едногодишен договор.

„Ова е моја желба после Англија. Мислам да допринесам со своето искуство и да им помогнам на младите играчи, едвај чекам да заиграм во Бундес лигата“, изјави фудбалерот кој го носеше дресот и на Јувентус.

Лихштајнер кариерата ја започна во Грасхопер од каде што пристигна во Лил, потоа во Лацио, во Јувентус, Арсенал и сега Аугубург.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Медиумите по потписот го потсетија Ракитиќ на изјава до 2006 година

Хрватскиот ветеран Иван Ракитиќ и официјално беше претставен како нов фудбалер на Хајдук о…