Дома Топ вести Oткриено што му кажал Белингам на судијата Манзано

Oткриено што му кажал Белингам на судијата Манзано

Бура од реакции во шпанската јавност предизвика одлуката на Хесус Хил Манџано во натпреварот против Валенсија и Реал Мадрид да „свири“ крај секунда пред Белингам да постигнењ гол.

Реал беше во акција во која Манзано досуди крај по едно нафрлување кое Белингам го претвори во гол. Очекувано фудбалерите на Реал Мадрид жестоко протестираа, а Белингам доби и црвен картон.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Манзано во официјалниот записник по натпреварот објаснил зошто го исклучил англискиот репрезентативец.

„По крајот на натпреварот додека бевме на теренот, фудбалерот со број „5“, Џуд Белингам тргна кон мене со агресивен став. Неколку пати ми повтори: Тоа е еб*н гол“, напишал Манзано.

Шпанските медиуми пренесуваат дека поради ваквата реакција Белингам ќе добие суспензија од три натпревари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Премиер лигата ќе воведе полуавтоматски офсајд

Англиската Премиер лига од следната сезона ќе има уште една новина која е поврзана со упот…