Дома Трансфер зона Oдион Игало откако го напушти Јунајтед експресно пронајде нов клуб

Oдион Игало откако го напушти Јунајтед експресно пронајде нов клуб

Oдион Игало експресно пронајде нов клуб откако го напушти Манчестер Јунајтед.

Искусниот напаѓач помина една година на „Олд Трафорд“ како позајмен играч од Шангај Шенуоха и се врати кон крајот на јануари, но Кина ја напушти само четири дена подоцна.

Денес е потврдено дека Игало кариерата ќе ја продолжи во Ал Шабаб, клуб со кој потпиша договор до 2023 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Европските гиганти се „тепаат“ за новата бразилска ѕвезда

Европските гиганти покажуваат силен интерес за младиот бразилски напаѓач Јури Аберто. 20-г…