Дома Фудбал Останато Meси и Левандовски вечерва во битка за уште една престижна награда

Meси и Левандовски вечерва во битка за уште една престижна награда


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Вечерва ФИФА на церемонија во Цирих ќе ја додели наградата „Тhe Best“.

Повторно главни фаворити се Лионел Меси и Роберт Левандовски, додека во врвот е и Салах, меѓутоа малкумина му даваат шанса на Египкќанецот.

Аргентинецот ја освои „Златната топка“ од „Франс Фудбал“, па останува да видиме дали и во овој избор ќе добие повеќе гласови од напаѓачот на Баерн Минхен.

Кога е жанската во конкуренција таму се борат: Џенифер Хермосо (Барселона), Сем Кер (Челзи) и Алексис Путељас (Барселона).

Кај тренерите за наградата ќе се борат Тухел, Гвардиола и Манчини. Донарума, Менди и Ноер се во најтесниот круг кај голманите. Ќе се доделува и наградата „Пушкаш, а таму се борат Ламела, Шик и Тареми.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Реконструкцијата започна: Багери влегоа на „Камп Ноу“ 🎥

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Иако сезоната се уш…