Дома Трансфер зона Maнџукиќ пристигна во Милано 🎥

Maнџукиќ пристигна во Милано 🎥

Хрватскиот напаѓач Марио Манџукиќ кариерата ќе ја продолжи во Милано.

Манџукиќ вчера вечер пристигна во Милано и во текот на денешниот ден би требало да потпише договор со славниот клуб од „Сан Сиро“. На аеродромот во Милано Манџукиќ беше дочекан од новинари и навивачи кои му пеаа навивчки песни.

Во Милан Манџукиќ доаѓа како слободен играч и се очекува да потпише договор на 18 месеци. Неговата задача би требало да биде да го растерети Златан Ибрахимовиќ во нападот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јувентус започна преговори со Депај

Италијанските медиуми пренесуваат дека главна трансфер цел на Јувентус во летниот преоден …