Дома Трансфер зона Maнчестер Јунајтед го сака играчот кој во Серија А дебитираше на 15 години?

Maнчестер Јунајтед го сака играчот кој во Серија А дебитираше на 15 години?

Манчестер Јунајтед во своите редови би можел да го доведе младиот напаѓач на Монако Питеро Пелегри.

Пелегри има само 19 години и во Монако дојде пред две години. Претходно настапуваше за Џенова, а интересно е што во Серија А дебитираше на само 15 години.

Неговата вредност се проценуван а шест милиони евра, а Манчестер Јунајтед за него покажа сериозен интерес и во овој клуб веруваат дека неговото доведување би бил вистински потег.

Монако за него плати дури 30 милиони евра, меѓутоа Пелегри не ги оправда очекувањата.

Во еден момент побара и заминување за поголема минутажа, но тоан е се случи.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

„Билд“ тврди: Трансферот на Хаверц е завршена работа

Најеминентниот гермнаски весник „Билд“ денес излезе со информации за трансферот на Каи Хав…