Дома Македонски спорт Mрме до Барди: Без тебе не тргнуваме за Букурешт!

Mрме до Барди: Без тебе не тргнуваме за Букурешт!

Денес пристигнаа лоши вести за македонската фудбалска репрезентација, Енис Барди добил позитивен на Ковид-19.

Барди немал контакт со останатите од репрезентацијата, па не се очекуваат нови случаи. Добро е што до Европското првенство се уште има време во кое еден од нашите најважни фудбалери ќе добие негативен тест. Во овој момент како што информираат од ФФМ Барди е без симптоми.

Помеѓу оние кои испратија поддршка до Барди е и селекторот Игор Ангеловски.

„Сите сме со тебе, без тебе не тргнуваме за Букурешт“, напиша Ангеловски на социјалните мрежи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Алиоски со емотивна порака се збогува од Лидс🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски денес преку видео порака се збогува со навивачи…