Дома Македонски спорт Mитревски одлично започна во Порто – играч на мечот против Адамар Леон!

Mитревски одлично започна во Порто – играч на мечот против Адамар Леон!

Maкедонскиот голман Никола Митревски одлично ја започна епизодата во Порто.

Митревски беше избран за играч на натпреварот во победата на Порто против шпанскиот Адамар Леон. На теренот ги помина сите 60 минути и собра 15 одбрани.

Ќе потсетиме Митревски после една сезона помината во битолскиот Еурфарм Пелистер се врати во Португалија каде што го носеше дресот на Бенфика.

Митревски со Порто ќе гостува и во Скопје затоа што Порто е со иста група со Вардар во Лигата на шампионите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Mурињо откри: Головите на Арената пред натпреварот не биле исти!

Вечерва Тотенхем ја победи Шкендија, а после натпреварот Мурињо откри чудна ситуација која…