Дома Македонски спорт Мак фудбал Koмедии во ПМФЛ: Видовме четири бизарни гола во едно коло!🎥

Koмедии во ПМФЛ: Видовме четири бизарни гола во едно коло!🎥

Денес се играа натпревари од првата македонска лига и во нив видовме четири гола за кои најголеми винвоници беа голманите.

Робсон Да Силва од Македонија Ѓорче Петров е познат по својот силен удар, но денес постигна гол од далечина благодарение на голманот на Пелистер Давор Талески.

Голманот на Пелистер не беше единствениот свој ден немаше и Марко Јовановски од Академија Пандев. Јовановски се избламира со катастрофалната проценка, веројатно очекуваше таа топка да оди надвор од рамките во голот, но заврши во неговата мрежа.

Не беа помали грешките на дуелот Работнички – Шкендија каде што Јанков и Талески примија голови од ситуации од кои не требаше да бидат поголем проблем.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Корона мерките не дозволија Амстердам да го види македонскиот навивачки дух

Стефан Даскалов за Спортски од Амстердам Од пред два дена македонската репрезентација е во…