Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Kaтарците собата на во која престојуваше Меси ќе ја претворат во музеј

Kaтарците собата на во која престојуваше Меси ќе ја претворат во музеј


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Собата во која престојуваше Лионел Меси за време на Светското првенство во Катар ќе стане музеј.

Аргентинецот беше прогласен за најдобар фудбалер на Светското првенство, каде неговата репрезентација го освои златниот медал, а во решавачкиот меч двапати го матираше францускиот голман Уго Лорис.

Напаѓачот на ПСЖ постигна седум гола во првенството и ја доби сребрената копачка за втор стрелец на Светското првенство, Мбапе постигна еден повеќе..

Достигнувањата на Меси во Доха сега ќе бидат овековечени, а областа „Универзитет во Катар“ каде престојуваше Аргентинецот ќе биде претворена во мал музеј.

На овој начин љубителите на фудбалот ќе можат да видат како седумкратниот освојувач на „Златната топка“ го поминувал своето време меѓу натпреварите на Светското првенство.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Ратклиф спрема нова понуда за Манчестер Јунајтед, која нема да ги израдува фановите

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ Продажбата на Манчестер Јунајтед е г…