Дома Трансфер зона Jувентус донел конечна одлука за иднината на Влаховиќ!

Jувентус донел конечна одлука за иднината на Влаховиќ!

Душан Влаховиќ во претходниот период е фудбалерот со најдобра форма во редовите на Јувентус, а се шпекулираше и за неговата иднина.

Договорот на Влаховиќ со Јувентус истекува во 2026 година и во него има раст на платата од сезона во сезона. Во овој момент добива 10 милиони евра, додека на редната ќе заработи 12 милиони.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Пред Влаховиќ да влезе во формата со која игра во овој момент се шпекулираше дека европските гиганти може да го доведат, меѓутоа сега ситуацијата се променила.

Имено, реномираната „Газета“ тврди дека Јувентус донел одлука и веќе испратил понуда до српскиот голгетер за продолжување на соработката и тоа до 2028 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Лукаку спремен да каже ДА на понудата од Саудиска Арабија

Ромелу Лукаку оваа сезона игра во Рома како позајмен фудбалер од Челзи, но неговата иднина…