Дома Фудбал Останато Eпската изјава на Марадона: Што би сакал да се биде ако се роди повторно…

Eпската изјава на Марадона: Што би сакал да се биде ако се роди повторно…

Денес светот тагува по легендарниот Диего Марадона, Аргентина по веста за неговата смрт прогласи тридневна жалост.

Социјалните мрежи се преполни со пораки и видеа од неговите најдобри моменти, а се издвојува една изјава.

Во едно интервју Марадона беше запрашан што би сакал да биде ако има шанса повторно да се роди.

„Кога ќе умрам сакам да се родам и повторно да бидам фудбалер. И секако, сакам да бидам Диего Армандо Марадона. Јас сум човек кој донесе радост на многу луѓе и тоа доволно за мене“, гласи легендарната изјава на „Ел Пибе“

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Гвардиола добива 225 милиони за засилувања

Пеп Гвардиола на крајот на сезоната ќе добие голем буџет за трансфери, а целта е да го зас…