Дома Трансфер зона Eмери стартот на Вилок го славеше како да постигнал еврогол (ВИДЕО)

Eмери стартот на Вилок го славеше како да постигнал еврогол (ВИДЕО)

0

Фудбалерите на Арсенал изминатиот викенд на гости го победија Њукасл со 1:0 во првото коло од англиската Премиер лига.

„Топџиите“ така со победа ја отворија новата сезона во која навивачите од нив очекуваат да се вратат во самиот врв на англискиот фудбал. Арсенал славеше со 1:0, а единствениот гол на натпреварот го постигна Пјер Емерик Обамејанг.

Емери во овој натпревар изненади со давањето шанса на младиот Вилок кој одигра добар натпревар. Токму поради еден старт на Вилок Емери беше „уловен“ во славје како да постигнал еврогол.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Најдобрите 11 кои ова лето пристигнаа во Серија А (ФОТО)

Кон крајот на минатиот и почетокот на овој милениум во Италија играа најдобрите фудбалери …