Дома Македонски спорт Eврогол на Махмудов за победа на Пјуниќ (ВИДЕО)

Eврогол на Махмудов за победа на Пјуниќ (ВИДЕО)

0

Македонскиот фудбалер Денис Махмудов постигна еврогол со кој му донесе победа на Пјуник против Ширак.

Пјуниќ на домашен терен оствари триумф од 1:0, а Махмудов беше стрелецот на голот вреден три бода. Во 13-тата минута тој испрати еден силен удар, а топката од пречката заврши во мрежата.

За Махмудов ова беше петти гол во сезоната.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Австрија не дозволи да ја изненадиме, првенец за Стојановски (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Македонија вечерва не успеа да направи изненадување против Австрија на…