Дома Фудбал Англија Aнелка: Виера ме удри со неговиот пе*ис затоа што промашив празен гол

Aнелка: Виера ме удри со неговиот пе*ис затоа што промашив празен гол

Неверојатна приказна раскажа легендарниот Николас Анелка за француските медиуми.

Анелка се потсети на времето додека го носеше дресот на Арсенал. Во Арсенал Анелка пристигна во 1997 година со епитетот еден од најталентираните фудбалери.

Сега тој откри како Виера на необичен начин го казнил затоа што промашил празен гол.

„Игравме против Фулам и промашив празен гол. Кога дојдовме во соблекувалната Виера дојде до мене и ме удри со неговиот пе*ис. На никој не му беше јасно зошто го направи тоа“, изјави Анелка.

Анелка во кариерата промени навистина голем број клубови и играше за: Реал Мадрид, ПСЖ, Ливерпул, Манчестер Сити, Фенербахче, Јувентус, Челзи, Болтон, ВБА, Шангаи и Мумбаи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Мурињо првпат се огласи по отказот во Тотенхем 🎥

Тотенхем вчера соопшти дека Жозе Муињо повеќе не е тренер на тој клуб. Управата на лондонс…