Дома Фудбал Италија Aлегри: Јувентус од кандидат за Скудето го претворија во губитник, треба да се внимава што се зборува

Aлегри: Јувентус од кандидат за Скудето го претворија во губитник, треба да се внимава што се зборува

Јувентус се искачи на втората позиција во Серија А со 13 бодови, односно два помалку од лидерот Интер, но и покрај тоа екипата добива критики од медиумите.

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри вели дека медиумите без потреба го напаѓаат тимот од Торино.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


„Во изминатите денови од ривали на Интер преминавме во губитници. Така што мислам дека мора да се избалансира начинот на кој се зборува за нас.

Не сакам да кријам дека Интер, Милан и Наполи имаат повеќе ресурси од нас. Ние немаме многу играчи со големо искуство, но потребно е трпение за тие да растат“, кажа Алегри.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Манчестер Сити ослабен гостува во Белград

Maнчестер Сити ја прекина низата на неуспеси и така со не толку добра игра го победи Лутон…