Дома Македонски спорт Aдеми најмногу ги воодушевил Хрватите во денешната победа на Динамо

Aдеми најмногу ги воодушевил Хрватите во денешната победа на Динамо

Динамо Загреб во терминот од 18:55 часот во Лига Европа славеше против Волсбергер со 0:3, а македонскиот фудбалер Арјан Адеми одигра уште еден одличен натпревар.

Головите за Звезда ги постигнаа Ловро Мајер, Бруно Петковиќ и Лука Иванушец. Адеми беше асистент за вториот и третиот гол.


Време е за фудбалска класика: Шпанија - Италија! ↓↓↓


Хрватски „Индекс“ после мечот направи анкета кој играч најмногу воодушевил и во таа анкета веројатно ќе победи Адеми кој води убедливо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Италија си даде автогол, Шпанија во осминафинале🎥

Шпанија го доби дербито против Италија со 1:0 и тоа со автогол и го обезбеди првото место …