Дома Македонски спорт Тренерот на Мајорка: Верувам дека голот ќе му даде самодоверба на Трајковски

Тренерот на Мајорка: Верувам дека голот ќе му даде самодоверба на Трајковски

Мајорка вчера беше елиминирана од шпанскиот куп од Фуенлабрада, Трајковски беше стартер и ја искористи таа шанса постигнувајќи гол со удар од околу 20-тина метри во 11. минута од мечот.

Натпреварот после регуларните 90 минути и дополнителните 30 се решаваше на пенали (2:2), а таму поуспешна беше Фуенлабрада.

По натпреварот тренерот на Мајорка Луис Гарсија зборуваше за Александар Трајковски.

„Постигна гол и тоа е добро, секогаш кажувам дека oние што играат напред треба да постигнуваат голови. Верувам дека овој гол ќе му даде самодоверба и ќе ни помогне уште повеќе во следните натпревари“, изјави Гарсија.