Дома Македонски спорт Мак ракомет 2.000 грла подготвени за „Излези момче“: Вујовиќ нервозен, почнува Балканската ракометна битка

2.000 грла подготвени за „Излези момче“: Вујовиќ нервозен, почнува Балканската ракометна битка

0

Десетина минути до стартот на првиот меч за нашата ракометна селекција во Загрев.

2000 грла ќе се обидат да бидат играч плус на теренот за македонската селекција.

Фановите се забавуваа одлично во текот на целиот ден, а сега е време за навивање.

Навивачи 5000 наспроти 2000, но ќе се пее „Излези момче“, по што Загреб ќе се тресе.


Следете го Sportski.mk и на


Раул Гонзалес и неговите избраници се подготвени за првиот предизвик насловен Словенија. Нам добро познатиот Веселин Вујовиќ веќе има главоболки, многу повреди и сега неизвесна битка за пласман во следната фаза.

Па, нека подобри подобриот, па нека биде тоа Македонија. Среќно момци!

 

фото извор: Филип Вирановски

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Сега е потврдено: Се работи на борба Кабиб – Мејведер и тоа на „Лужњики“ во Москва! (ФОТО)

Дагестанско – рускиот борец верува дека ќе присуствуваат 100.000 навивачи ако договори бор…