Дома Фудбал Италија Официјално: Тен Хаг во Ајакс до 2022 година!

Официјално: Тен Хаг во Ајакс до 2022 година!

0

Тренерот на Ајак, Ерик тен Хаг денес потпиша нов тригодишен договор и се обврза на верност со холандскиот гигант до 2022 година.

Тен Хаг доби нов договор како награда за одличната сезона во која Ајакс ја одбои титулата во Холандија и стигна до полуфиналето во Лигата на шампиони.

„Пресреќен сум. Имавме фантастична сезона и сега сакаме да го надградиме овој успех и клубот да оди напред. Резултатите кои ги остваривме беа фантастични и ќе биде многу тешко да се подобри тоа. Но, целите се тие и одиме напред. Стилот на фудбал одговара на Ајакс, но и на мене“, изјави 49-годишниот Холанѓанец.

Тен Хаг имаше неколку понуди од Премиер лигата и Италија, но сепак се одлучи да остане во Ајакс.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Јувентус и Тотенхем понудија спектакл: Кејн со феноменален гол го засени дебито на Де Лихт (видео)

Јувентус и Тотенхем одиграа спектакуларен меч во Сингапур кој на крајот го добија „спарси“…