Дома Останати Кошарка НБА Хаос во НБА: Леброн намерно удри кошаркар на Детроит и беше исклучен 🎥

Хаос во НБА: Леброн намерно удри кошаркар на Детроит и беше исклучен 🎥

Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерси славеа во изминатата ноќ на гости против Детроит со 116:121.

Лејкери во еден интересен натпревар успеаа да дојдат до победата. Иако Пистонси пред почетокот на последната четвртина имаше двоцифрена предност. Гостите подобро го отворија мечот и првата четвртина ја добија со 30:26, но Детроит во втората заигра многу подбро. Потоа следуваше нова добра четвртина за Детроит. Меѓутоа Лејкерси во последната беа фантастични, ги надиграа и ја добија со 37:17.

Деталот кој го обележи овој натпревар се случи на почетокот на второто полувреме кога во дуел беа Леброн Џејмс и Исаиах Стјурат. Во еден дуел Џејмс со лакт во лице го удри Стјуарт и настана хаос на паркетот. Дојде до голема гужба и турканици, а судиите едвај успеаа да ја смират ситуација. На крајот се донесе одлука Леброн да заработи директно исклучување за прекршокот. До тој момент Џејмс постигна 10 поени.