Дома Фудбал Судијата Хернандез до Пике: Секогаш ти имаш нешто да кажеш, само правиш шоу од се

Фудбалерите на Барселона изминатиот викенд освоија само бод на гости кај Алавес (1:1).

Каталонскиот клуб веќе три натпревари е без победа во Ла Лига (два порази и едно реми). Барселона во саботата одигра 1:1 против Алавес иако беа фаворити во овој дуел.

После натпреварот од каталонскиот клуб го критикуваа судењето и порачаа дека продолжуваат судиските одлуки на штета на Барселона. Камерите на полувремето фатија интересен момент од тунелот, а во центарот на вниманието беше Пике и главниот судија Алехандро Хернандез Хернандез.

Пике имаше што да му каже на судијата за неговата арбитража во првото полувреме: Кажи не сакав да досудам пенал (за ситуацијата со Де Јонг).

Меѓутоа и Хернандез не му останал должен.

„Што се буниш? Секогаш ти си тој кој има нешто да каже. Правиш шоу од се, ова не е нормален начин на разговор. Не сакам шоу-програми.