Дома Фудбал Лига на шампиони Овој човек никогаш во животот повеќе нема да напушти натпревар пред тој да заврши!

Кога го напуштате фудбалскиот стадион пред крајот на натпреварот тогаш морате да бидете свесни дека превземате голем ризик. Што ако се случи чудо?

Неодамна имавме случај во кој еден навивач на Манчестер Сити го напушти стадионот неколку минути пред крајот на натпреварот мислејќи дека неговиот се пласирал во полуфиналето.

Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓

Тогаш Стерлинг погоди за 5:3, но навивачот дури пред стадионот дозна дека тој гол беше поништен после прегледувањето на ВАР и дека неговиот тим испаднал.

Сега еден навивач на Тотенхем кој не знаел за овој случај или пак тој не бил доволна опоена ја направи истата грешка, но тој плати поголема цена затоа што пропушти да биде сведок на историска вечер за неговиот тим.

Тотенхем вчера на полувреме губеше со 2:0 и во тој момент изгледаше како шансите за англискиот тим да се загубени.
Навивачот кој на Инстаграм е потпишан „spomrty“ тогаш одлучил да го напушто стадионот, а покрај тоа со тој потег се пофали и на социјалните мрежи.

Веруваме дека после ова овој навивач никогаш нема да напушти фудбалски натпревар на својот тим пред судијата да означи крај.