Дома Видео Најголемото промашување на Обамејанг во 123 минута за молк на Емирати (ВИДЕО)

Најголемото промашување на Обамејанг во 123 минута за молк на Емирати (ВИДЕО)

Арсенал синоќа испадна од Лига Европа откако на домашен терен после продолженијата загуби од Олимпијакос со 2:1 во реванш дуелот од 1/16 финалето на ова натпреварување.

Олимпијакос во Лондон пристигна со негатива од еден гол и апсолутно никој не очекуваше дека ќе се пласира понатаму. Сепак, грчкиот тим регуларниот дел од натпреварот го добија со 1:0, а со гол во 120. минута во второто продолжение го шокираа Емирати и се пласираа понатаму.

Сепак, после тој погодок неверојатна шанса имаше Обамејанг, но во 123. минута го промаши невозможното.

Ова веројатно е најголемото промашување во кариерата на Обамејанг и тоа во натпревар кој во Лондон ќе се памети како историска елиминација во ЛЕ.