Дома Фудбал Репрезентации Мајсторија од слободен удар на Суарез за Уругвај (ВИДЕО)

Мајсторија од слободен удар на Суарез за Уругвај (ВИДЕО)

Уругвај вчера славеше убедлива победа со резултат 3:0, а во второто полувреме заигра и Луис Суарез.

Се очекуваше Суарез и да не настапи на овој натпревар поради операцијата која мораше да јанправи пред крајот на сезоната.

Сепак, Суарез се најде на списокот и за настап на Копа Америка, а после овој натпревар јасно е дека е спремен за Копа Америка која стартува на 14-ти јуни.

Суарез вчера во игра влезе во 63-тата минута, а шест минути подоцна постигна мајсторски гол од слободен удар за водство од 2:0.