Дома Видео Една од најдобрите одбрани во сезоната: Улрајх спречи шок за Баерн во последната минута 🎥

Баерн Минхен важеше за голем фаворит во натпреварот на гостински терен против Копенхаген и се очекуваше рутинска победа на бундеслигашот, но избраниците на Томас Тухел добро се помачија за да дојдат до победата.

Гигантот од Минхен славеше со 2:1 и тоа откако направи пресврт со головите на Мусиала и Тел. Но, еден од најзаслужните за победата беше и голманот Улрајх.

Голманот на Баерн забележа фантастична интервенција во последните моменти и така спречи шок за неговата екипа во натпреварот во кој влегоа како големи фаворити.