Дома Фудбал Англија Давид Луиз вечерва не знаеше каде се наоѓа: За 25 минути го уништи Арсенал! (ВИДЕО)

Давид Луиз вечерва против Манчестер Сити одигра натпревар за заборав.

Арсенал губи со 2:0 и тоа само благодарение на Луиз. Прво во финишот од првото полувреме направи аматерска грешка после која Стерлинг постигна гол за водство.

Само што почна второто полувреме следуваше нов испад на Mарез го претрча, а тој го собори во шеснаесетникот. Главниот судија со право го испрати во соблекувалната. Де Брујн сигурно го реализираше пеналот за 2:0.

Треба да се спомене и дека Луиз на теренот помина само 25 минути затоа што во игра влезе во 24.минута после повредата на Пабло Марио.